MASAŻ

Masaż wpływa zarówno na powierzchniowe jak  i głębokie tkanki organizmu człowieka. Znajduje szerokie zastosowanie w leczeniu i rehabilitacji wielu chorób,  profilaktyce  oraz zabiegach odnowy biologicznej. Nie należy zapominać że jest to doskonały zabieg kosmetyczny czy tez relaksacyjny.
W naszej pracy nie ograniczamy się do jednego rodzaju masażu . Staramy się mieszać techniki dotychczas przez nas poznane i dobierać intensywność masażu indywidualnie do każdego pacjenta/klienta.


Masaż klasyczny: najpopularniejszy wśród masaży, W zależności od tego, jak intensywnie jest on wykonywany, wyróżniamy jego różne właściwości (lecznicze, relaksacyjne, pobudzające).

Masaż głęboki : jest rodzajem terapii skupiającej się na  przywracaniu prawidłowego stanu głębokich warstw mięśni i tkanki łącznej. W masażu tkanek głębokich podstawowym celem nie jest przyjemność,  bardziej zwraca się uwagę na zmienianie struktury i ograniczeń ruchomości mięśni.

Masaż sportowy: jest to intensywny masaż zmniejszający zmęczenie organizmu powstałe na skutek aktywności fizycznej

Masaż izometryczny: polega na intensywnym masowaniu mięśni podczas skurczu izometrycznego (napięcie mięśni bez wykonywania ruchu w stawie, czyli bez skracania długości mięśnia). Redukuje podskórną tkankę tłuszczową, wzmacnia masę mięśniową,  poprawia przepływ limfy, likwiduje obrzęki.

Masaż gorącymi kamieniami: to połączenie tradycyjnych technik masażu z użyciem gorących kamieni bazaltowych, podgrzanych do odpowiedniej temperatury. Kamienie bazaltowe podgrzewane są w specjalnie do tego przeznaczonych podgrzewaczach. Działa niezwykle uspokajająco i relaksująco, łagodzi objawy stresu.

REHABILITACJA

Ma na celu przywrócenie pełnej lub możliwej do osiągnięcia sprawności fizycznej i psychicznej, zdolności do pracy i zarobkowania oraz zdolności do brania czynnego udziału w życiu społecznym.
Łączymy wiele metod fizjoterapeutycznych poznanych na licznych kursach i szkoleniach by kompleksowo oddziaływać na pacjenta.

Terapia manualna: polega na diagnozowaniu i leczeniu dysfunkcji narządów ruchu przy pomocy rąk terapeuty. Obejmuje mobiliacje i manipulacje stosowane w przemyślany sposób w zależności od potrzeb.
W naszym gabinecie pracujemy Terapią Manualną wg Kaltenborna i Evjentha. Metoda ta ukierunkowana jest na leczenie bólu, hypomobilności ( zmniejszony fizjologiczny zakres ruchu w stawie) oraz hypermobilności ( zwiększony zakres ruchu w stawie).

Metoda McKenzie (Mechanical Diagnosis and Therapy - MDT) zajmuje się biomechanicznym diagnozowaniem i leczeniem dolegliwości bólowych kręgosłupa, stawów obwodowych i kończyn, spowodowanych zaburzeniem mechaniki. Terapeuta pracujący metodą McKenzie przywraca równowagę statyczno-dynamiczną kręgosłupa wykorzystując pozycję i ruch leczniczy. Ćwiczenia są wykonywane przede wszystkim przez samego pacjenta. Metoda ta daje pacjentowi niezależność i pozwala samodzielnie opanować nawroty choroby. Szczególna skuteczność w leczeniu dyskopatii !

WIZYTY DOMOWE

Dla osób o ograniczonych możliwościach lokomocyjnych oferujemy dojazd do domu. Jeśli nie jesteś w stanie do nas przyjechać –my przyjedziemy do ciebie ! Masz w rodzinie starszą osobę wymagającą rehabilitacji? Kogoś z twoich bliskich dotknął udar mózgu? -Przeprowadzimy rehabilitację w domu z użyciem przenośnych sprzętów i aparatów.